Ako sme fotili dážďové kvapky

Už dlhšie sme si lámali hlavu s tým, ako odfotíme naše nové celonožky s názvom “Dážď”. Kedže vizuálna téma je jasne daná, prvá idea nám prišla na myseľ okamžite – fotiť budeme niekde v meste počas dažďa. Keď si odmyslíme fakt, že odfotiť dážď je pomerne náročné, objaví sa ďalší problém – do pomerne náročného procesu synchronizácie viacerých osôb za účelom fotenia pribúda nepredvídateľná premenná – počasie. Uznávame, bolo by zaujímavé tešiť sa zo sobotného dažďu.

dazd

V sobotu ale nepršalo.
Človek ale vynašiel veľa užitočných vynálezov a záhradná hadica je našťastie medzi nimi. Takže si vytvoríme vlastný dážď! A vlastné šmykľavé blato tiež! A potom budeme celí mokrí, prípadne utopíme fototechniku! Takže ďalší výborný nápad, ktorý sme radšej prenechali ľuďom, ktorý o tom točia videá :)

A tak sme dumali ďalej. Poznáte film “Kto obvinil králika Rogera”? My áno, ale žiaľ nám neprišiel na myseľ hneď. A tak sme museli počkať, kým z ničoho nič Bibu osvietilo a povedala: “My budeme mať dokonalý dážď a nezmokneme pri tom. Bude to dokonalý kreslený dážď!”. A tak sme tento nápad ďalej rozvíjali až nám prišlo na um meno Mateja Kolejáka, veselého a skvelého ilustrátora, ktorý bravúrne ovláda svoje remeslo. Nápad ho zaujal a sľúbil nám pomoc pri realizácii tejto myšlienky.

mato

Samotné fotenie prebiehalo ako vo filmových štúdiách pri natáčaní najnovších sci-fi filmov. Jediný rozdiel bola farba pozadia :) Na “scéne” sa dialo niečo, čo získa celistvú podobu až po tom, ako to prejde rukami šikovného ilustrátora.

fotenie

A vďaka našej modelke Ivke a Maťovému umu sa môžete pokochať konečným výsledkom, ktorý je podľa nás viac než vydarený :)

porovnanie

Ivka má pre nás pochopenie a dokáže chytať imaginárne kvapky aj v obývačke.

porovnanie2

Detail, keď mraky odfúklo a dážď už ustál.

porovnanie3

Čo poviete?