Aj u nás sa oletnilo

kukučky
Pred pár dňami sa začal august. Mesiac, kedy školopovinní riešia dilemu, či majú ešte mesiac prázdnin za sebou alebo ešte mesiac pred sebou. Ortuť v teplomere útočí na vysoké čísla a všeobecne sa tešíme z dlhých slnečných dní.

Priznávame leto milujeme (vlastne každé ročné obdobie je super, keď ho trávite v kruhu skvelých ľudí), ale horúce počasie nejde ideálne dokopy s celonožkami. A práve v tomto čase sa nám podarilo dokončiť niečo, čo zasýti hlad po veselých celonožkách a zníži riziko prehriatia dolných končatín – potlačené pančuchové legíny.

linie

Pri tejto príležitosti Vám prinášame aj najnovšie zistenia nášho lingvistického oddelenia. Tentokrát totiž dostalo za úlohu zistiť pôvod slova “legíny”. Neboli sme prekvapení, keď už prvé správy naznačovali, že vo všetkom má opäť prsty pán Čucha.

Jedinečnosť kultúrneho dedičstva Alfonza Čuchu tkvie, okrem iného, najmä v jeho svetobežníctve, vďaka ktorému získal nespočetné množstvo jedinečných nápadov pre svoju tvorbu. Krátko po obrovskom úspechu celonožiek sa vydal hľadať inšpiráciu do Paríža, ktorý bol už v oných časoch mekkou módneho priemyslu a zároveň išlo o jediné miesto, kde celonožky zaznamenali úspech najmä u mužov. Počas svojho pobytu sa stal svedkom lúpežného prepadnutia v klenotníctve. Pre bežného človeka strašidelná skúsenosť, pre pána Čuchu moment inšpirácie. V časoch kedy ešte neboli vynájdené rukavice (o ďalšom módnom guru pochádzajúcom z poľských Rukawícz možno nabudúce), parížski zlodeji prišli na originálny spôsob ako sa vyhnúť zanechaniu odtlačkov prstov – zo svojich celonožiek odstrihli spodnú časť a následne si ich navliekli na ruky. Vďaka tomu, že na mieste činu nezanechávali žiadne stopy, zo strany verejnosti im prischlo pomenovanie “duchovia” alebo “džinovia”. Pán Čucha nepotreboval viac. Domov sa vrátil s víziou novej celonožky (skrátenej o spodnú časť), určenej na teplejšie mesiace. Svoj nový produkt pomenoval po parížskom zlodejovi – džinovi a z francúzskeho “le gin” vznikli legíny.

Pravosť tejto teórie podporuje najmä detektívny nákres z miesta činu, ktorý sa našiel v pozostalostiach pána Čuchu. Oku pozorného bádateľa neuniknú nožničky, ktorými šikovní lupiči vytvorili jedny z prvých legín (iba ako vedľajší produkt).

b-N327300_171630_20150811_39256

Aby sme sa v závere ešte vrátili do súčastnosti, momentálne máme v ponuke 3 nové potlače, ktoré sme vytvorili špeciálne pre legíny. Toto číslo ale určite nie je finálne a postupne plánujeme prichádzať aj s ďalšími kúskami.

Letu zdar!
POKO LOKO

roboty